Popup

5 tipp, amivel felturbózhatod a popupod szövegét!

Milyen is egy jó popup, amely hatékonyan támogatja a konverziónövelési célokat? Minden szempontból illeszkedik a weboldalad stílusához, megfelelően időzített, személyre szabott és ügyfélközpontú! Többek között a felugró ablak ütős szövege is kiemelten fontos szerepet játszik abban, hogy felkeltsd és megtartsd a látogatóid figyelmét. Nézzünk néhány szövegírási alapszabályt, amit mindig érdemes szem előtt tartani! 

1. Fogalmazz tömören, lényegre törően!

 

Egy-egy popupot nem fognak órákig nézegetni a látogatóid – felugrik, rápillantanak, becsukják. Tehát mindössze néhány másodperced van arra, hogy megragadd a figyelmüket, éppen ezért fontos, hogy az ajánlatodat röviden és konkrétan közvetítsd számukra.

Az üzenet legyen tömör, érthető, figyelemfelkeltő, és – bár ez már a dizájnhoz tartozik –  nagyon lényeges, hogy jól olvasható betűtípust válassz!

 

2. Csak az igazat!

Talán mondani sem kellene, de azért menjünk biztosra. A főcímedben és a leírásban is csak olyat ajánlj, amit valóban teljesítesz is. Ha a látogatodtól azt kéred, hogy kattintson az ingyenesen letölthető PDF-ért, majd a kattintás után az érdeklődő azzal szembesül, hogy mégis fizetnie kell érte, azzal örökre elveszíted a bizalmát. Legyen világos, hogy mit kínálsz, és amit kínálsz, azt tartsd is be!

 

3. Hass az érzelmekre!

Bizonyára mindenki egy hosszú listát tudna írni arról, hogy az adott terméke miért szuper és tökéletes, de a popup nem erre való, itt a szövegmennyiségben inkább a „kevesebb több” elve érvényesül. Az a cél, hogy a terméked, szolgáltatásod előnyein keresztül a leendő vevőd, ügyfeled érzelmeire hass, mégpedig a megfelelő hívószavakkal. Ilyenek például a „csak most”, az „exkluzív”, az „egyedi”, a „limitált”, az „ingyenes”, a „különleges” stb.. Ezek a kifejezések alkalmasak arra, hogy kiemeljék az ajánlatod egyedi előnyeit, vagyis azt, hogy mit kap általa a vásárlód.

Szintén hasznos tipp, ha megszólítod a vevődet, akár tegezve, akár magázva (ez attól függ, hogy melyik formát használod a weboldaladon), hiszen ezzel is a személyesség érzetét kelted.

 

4. Hangsúlyozd az időfaktort!

Ha az ajánlatod szövege nem tükrözi azt, hogy időkorláthoz kötött, és úgy tűnik, mintha bármikor elérhető lenne, akkor a látogatóid nagy eséllyel halogani fogják a vásárlást. Úgy vannak vele: „Ó, ráérek még…” Azaz ha a szövegben nem jelzed, hogy az ajánlat csak korlátozott ideig él és kizárólagos, akkor a felhasználónak nem lesz sürgős rákattintania.

Itt kell belépnie a FOMO (fear of missing out) taktikájának. A sürgősség érzetét megteremtheted akár a konkrét határidő feltüntetésével, akár egy visszaszámláló használatával, valamint érdemes bevetni olyan, az ajánlat időérzékenységét kommunikáló kifejezéseket, mint például a „limitált ideig”, „csak ma”, „most”, „azonnal” és így tovább. Természetesen ügyelj arra is, hogy ezek a kifejezések a popupodon jól láthatók és egyertelműek legyenek.

 

5. Szabd egyedire a CTA-gombot!

A cselekvésre való felszólítás legyen specifikus! A CTA-gomb (call-to-action, vagyis cselekvésre ösztönzés) esetében kerüld az általánosításokat, mint például: „Igen” vagy „Kattints ide!”.

*A szövegét úgy fogalmazd meg, hogy az összhangban legyen az ajánlattal, visszautaljon rá.

*Mindenképp legyen cselekményorientált. Csak néhány példa: „Jelentkezz most!”, „Igen, szeretnék csatlakozni!”, „Töltsd le most!”, „Kérem a kedvezményt!”, „Nézd meg az akciót!” stb..

*Gondoskodj arról, hogy a CTA-gomb jól látható és egyértelmű legyen.

A ConvKit látványos popupjai abban segítenek neked, hogy minden konverziós célodat gördülékenyen megvalósíthasd! Választhatsz előre gyártott popupjainkból, melyeket tetszés szerint módosíthatsz, de a régi popupjaidat is újra felhasználhatod.

 

Próbáld ki a ConvKit funkcióit most 30 napig ingyen!