egyedi

A személyre szabott ajánlatok ereje: turbózd fel a konverziót intelligens popupok bevetésével!

A felhasználók egyre inkább személyre szabott és releváns tartalmakra vágynak az online térben – a popupok pedig hatékony eszközök lehetnek ezek megjelenítésére. Cikkünkben bemutatunk néhány alapvető módszert arra, hogy miként használhatod hatékonyan a felugró ablakokat az egyedi ajánlatok közvetítésére.

VÁSÁRLÓI PROFILOK LÉTREHOZÁSA

A személyre szabott tartalmak és ajánlatok megjelenítésének alapja a vásárlói profilok létrehozása. Első lépésként tehát gyűjtsd össze a felhasználókra vonatkozó releváns információkat, például a vásárlási előzményeket, érdeklődési köröket és demográfiai adatokat. Ez lehetővé teszi számodra, hogy a megfelelő ajánlatokat kínáld a usereknek.

CÉLCSOPORTOK MEGHATÁROZÁSA

Az adatok elemzése alapján meghatározhatod a célcsoportokat, amelyeknek aztán személyre szabottan mutathatod meg a számukra releváns termékeket, üzeneteket.

Például: ha egy felhasználó többször böngészett a sportruházat kategóriában, létrehozhatsz egy célcsoportot a sportkedvelők számára, és ehhez kapcsolódó ajánlatokat jeleníthetsz meg nekik a felugró ablakban.

AJÁNLATOK A VÁSÁRLÁSI FOLYAMAT SORÁN

Használj popupokat a vásárlási folyamat során, hogy segítsd a felhasználókat a döntéshozatalban, és további vásárlásra ösztönözd őket.

Például: amikor egy felhasználó egy bizonyos terméket ad a kosarához, jeleníts meg számára egy olyan popupot, ami ajánl számára egy, az adott kategóriában gyakran vásárolt árucikket. A popupok segítségével tehát felturbózhatod a kosárértéket, csomagajánlatok, cross-sell, upsell megoldások bevetésével – a témáról részletesebben is olvashatsz 5 hasznos tipp a kosárérték növeléséhez című cikkünkben!

KÜLÖNLEGES AJÁNLATOK A KOSÁRELHAGYÓKNAK

Elhagyott kosár = elvesztett lehetőség a kereskedő számára. Sajnos a kosárelhagyások száma általánosságban igen magas (tehát ha te is küzdesz vele, tudd: nem vagy egyedül), viszont van néhány igazán hasznos eszköz az arány javítására, ezek egyike pedig az intelligens popup.

Vesd be a személyre szabott felugró ablakot, ami emlékezteti a felhasználót az elhagyott termékekre, sőt, akár különleges ajánlatokat is tartalmazhat, hogy visszaterelje a usert a vásárlás folyamatába. Ide kattintva megtudhatod, hogy miért érdemes kedvezményt felajánlani a kosárelhagyóknak!

ÉRDEKLŐDÉS ALAPÚ AJÁNLATOK

Ezek bevetésével még relevánsabb és személyre szabottabb tartalmakat és ajánlatokat jeleníthetsz meg weboldalad látogatóinak. Ha a felhasználó böngész egy bizonyos kategóriában, terméktípusban, a popup megjeleníthet egy ehhez kapcsolódó ajánlást, amely segítheti az érdeklődőt a további tartalmak felfedezésében.

AZ IDŐZÍTÉS KULCSFONTOSSÁGÚ!

Ahogy már mi is többször hangsúlyoztuk: a felugró ablakok esetében az időzítés az egyik leglényegesebb tényező. Fontos, hogy a popup jókor, jó helyen jelenjen meg a felhasználó számára, éppen akkor, amikor fogékony a neki szóló tartalmak és ajánlatok iránt.

Mire figyelj?

  • Ne küldd rá a popupot túl hamar, hagyj egy kis időt számára a böngészésre, nézelődésre.

  • A vásárlási folyamat során már ne zaklasd a vevőt nem releváns üzenetekkel. Kivételt képez az az eset, amikor tényleg lényeges információt szeretnél megmutatni neki, ilyenek például a cross-sell, upsell ajánlatok vagy adott kosárérték felett ingyenes szállítás (lásd feljebb).

További hasznos tippeket a témában az Ezeket a bakikat kerüld el, hogy ne legyen idegesítő a popupod című írásunkban találsz!

TESZTELÉS ÉS OPTIMALIZÁLÁS

Az A/B tesztelés és az optimalizálás elengedhetetlen a személyre szabott popupok hatékonyságának növeléséhez. Kísérletezz különféle tartalmakkal, ajánlatokkal, kedvezményekkel, tervezéssel és időzítéssel, majd elemezd ki az eredményeket. Mindez lehetővé teszi számodra, hogy folyamatosan javíts a popupok hatékonyságán és jobban megértsd a felhasználók preferenciáit.

ÖSSZEFOGLALÁS

A popupok kiváló eszközök lehetnek az ajánlatok hatékony közvetítésére a felhasználók számára. Fontos azonban figyelembe venni az vásárlói profilokat, a célcsoportokat, a vásárlási folyamatot és az időzítést, valamint érdemes rendszeresen tetszelni és elemezni, hogy az eredmények alapján folyamatosan javíthatsd a popupok hatékonyságát és a felhasználói élményt.

Ne feledd: a ConvKit intelligens popupjainak segítségével sikeres kampányokat alkothatsz meg, és innovatív megoldásainak köszönhetően gördülékenyen megvalósíthatod konverziós céljaidat. Regisztrálj most, próbáld ki 30 napig ingyen!