visszaszámláló

A time pressure ereje: hogyan alkalmazd hatékonyan a visszaszámláló popupot?

A visszaszámláló popup bizonyíthatóan kiváló megoldás arra, hogy cselekvésre késztesd weboldalad látogatóit. Azáltal ugyanis, hogy határidőt szab, jelentősen hozzájárulhat a konverziónöveléshez!

A visszaszámláló popupok célja az, hogy megerősítsd a látogatót a rendelés leadásában, ezáltal pedig nőhet a konverziós arány és csökkenhet a kosárelhagyási ráta! Ennek a típusú felugró ablaknak a titka a FOMO (fear of missing out – vagyis félelem attól, hogy kimaradunk valamiből) jelenségben, a sürgősség érzetének megteremtésében, valamint az időérzékenység kommunikálásában rejlik.

 


Mikor érdemes használni a visszaszámláló popupot?

 

Amikor meghatározott ideig tartó akció, promóció fut a webshopodban, akkor visszaszámlálós felugró ablakok rendkívül hatékonyak lehetnek.

– Használhatod úgy, hogy amikor éppen elhagyni készülne a user az oldalt, megjeleníted számára a visszaszámláló popupon a promócióból hátralévő időt. Ezzel megakadályozhatod, hogy a felhasználó vásárlás nélkül lépjen ki.

– Ha már csak nagyon kevés idő van hátra az akcióból, akkor akár üdvözlő popupként is alkalmazhatod a weboldaladon a visszaszámlálós felugró ablakot.

– Kipróbálhatod a következő megoldást is, amelyet egyre többen alkalmaznak: amikor a user már hozzáadott valamit a kosárhoz, és azt megtekinti, akkor felugrik számára egy visszaszámláló popup. Ennek szövege arra hívja fel a figyelmét, hogy a kosara már csak adott percig fog élni, aztán kiürül. Ezt a módszert inkább olyan webshopoknál érdemes alkalmazni, ahol nem óriási a kínálat, a termékek pedig jellemzően egyediek, nem tömegcikkek.

 


Ezt a hibát ne kövesd el!

 

Ne adj meg túl távoli időpontokat. Ha a felhasználó azt látja, hogy nagyon messze van még az akció vége, akkor hajlamos lehet azt gondolni: Van még időm, majd valamikor később visszajövök. A túl távoli időponttal tehát azt kockáztatod, hogy  a látogató időközben meggondolja magát – mondhatni, lebeszéli magát a rendelésről –, azaz elvész az impulzusvásárlás lehetősége. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a visszaszámláló popup akkor működik a leghatékonyabban, ha 24 órán belül van a megjelenített akció vége.

 


Sávos kedvezmény kommunikálása

 

Több napig tart az akciód? Jó megoldás lehet, ha nem végig ugyanakkora a kedvezmény mértéke, hanem sávokban változik – ennek kommunikálására is nagyszerű eszköz a visszaszámláló popup!

 

Próbáld ki a ConvKittel!

Természetesen a ConvKit rendszerével is beállíthatsz hatékony visszaszámlálós felugró ablakot. Ne hagyd, hogy látogatóid lemaradjanak a legjobb, legnépszerűbb termékeidről, mutasd meg nekik, hogy mennyi ideig tart a promóciód!

 

Próbáld ki a ConvKit funkcióit most 30 napig ingyen!