ConvKit

5 ok, ami miatt érdemes a ConvKitet használnod

Egyedi tartalmakat, felugró üzeneteket állíthatsz be, megakadályozhatod a kilépést és kosárelhagyást, feliratkozókat szerezhetsz és növelheted a konverziót az online boltodban. Cikkünkben bemutatjuk a Convkit hatékony működését és sokoldalú funkcióit! 

Mi a ConvKit, mit tud, és hogyan segít a konverziós arány javításában?

 

Minden e-kereskedő célja az, hogy megszólítsa a célközönségét, a webshopjába terelje a potenciális vásárlókat, ezt követően pedig az, hogy elérje: a webáruház látogatói azt tegyék, ami a kereskedő számára üzleti szempontból érdekes, fontos és kifizetődő. Vagyis vásároljanak, regisztráljanak, iratkozzanak fel hírlevélre, értesüljenek mindarról, amit szeretne velük megosztani. A ConvKit szoftver ezen konverziós célok megvalósítását támogatja.

A ConvKit az általános szintű konverziónövelésben segít a webshopoknak és weboldalaknak. A konverzió pedig a digitális üzleti siker alfája és omegája.

 

1. Üzenetek, akciók eljuttatása

A ConvKit többek közt abban segíti a webshopodat, hogy ha van olyan kiemelkedő, fontos, aktuális információ, amit meg akarsz osztani a vásárlóiddal és a látogatóiddal, legyen az a nyitvatartás változása, új termék vagy márka bevezetése, készletkisöprés és a többi, azt minél hamarabb tud promotálni, eljuttatni a vásárlóidhoz, a hírlevél feliratkozóidhoz, a potenciális ügyfeleidhez.

 

2. Mini kampánymenedzsmentet tudsz működtetni ConvKit segítségével

A ConvKit egy widget alapú, popup üzenetmegjelenítő alkalmazás, amellyel az egyszerűbb üzenetektől a finomhangolást igénylő értesítésekig sokféle tartalmat juttathatsz el a célközönségednek.

Az ConvKit rendszerén belül egy mini admin menedzsment struktúrához férhetsz hozzá, és ezen belül ki tudod választani, mi a kampány célja, milyen oldalon jelenjen meg a popup üzenet. Sőt, a popup üzenetet személyre szabhatod saját képpel, szöveggel, és hajszálpontosan célozva beállíthatod, hogy hol, mikor és milyen tevékenység hatására jelenjen meg a webshopod, weboldalad látogatóinak. Még azt is beállíthatod, hogy csak egy adott forrásból érkezők számára jelenjen meg a popup üzenet, de az is akár, hogy csak meghatározott oldalakon ugorjon fel a látogatóknak.

 

3. Teljesen egyedi látogatói jellemzők mentén is beállíthatók a kampányaid

Változatos célközönségre tudsz célozni a ConvKit használatával. De célozhatsz új látogatókra, visszatérő látogatókra, meghatározott gyakorisággal érkező látogatókra is.

A platform egyik előnye, hogy az analitikával, a widgetek, felugró ablakok eredményességét is mérheted: a letöltések számát, a konverzióját, és az időbeli változását.

Milyen típusú widgetek népszerűek a ConvKitben? Például a terméknépszerűségi index. A ConvKitben ugyanis olyan okos widgeteket tudsz beállítani, amivel meghatározhatod, hogy a widget figyelje egy bizonyos termékednél a termékoldal letöltésének számát, és beállíthatod, hogy ha a widget elér egy bizonyos letöltési számot, akkor a widget megjelenik az oldalon, azt hirdetve, hogy “Ezt a terméket ma már 320-an megtekintették”. A megtekintések száma real time, folyamatosan frissül a widgetben – természetesen valós adatokon alapuló számokkal.

Beállíthatsz klasszikus, sima információs bannert, de kosárelhagyást megakadályozó, a vásárlókat, látogatókat visszafordító megoldásokat is.

Egyszerű, „-tól-ig” határidővel működő banner is indítható egy képpel és egy rövid szöveggel, de egészen szofisztikált módon létrehozott banner is készíthető az alkalmazáson belül. Azt is beállíthatod kulcsszavakkal, hogy mondjuk csak a Facebookról érkezőknek jelenjen meg egy üzenet, de akár azt is, hogy meghatározott gyakorisággal érkező látogató számára jelenjen meg egy hirdetés.

Megjelentethetsz különféle visszaszámlálókat, amelyek remekül támogathatják a kampányodat. Például ha egy akcióhoz kapcsolódóan időlimitet szeretnél használni a webshopodban, akkor visszaszámláló bannert állíthatsz be, ami mutatja a vásárlóknak, hogy meddig él még az ajánlatod.

Ezen kívül termékkategória hirdetéseket tudsz megjeleníteni a ConvKittel, valamint feliratkoztató widgeteket tudsz alkalmazni az adatbázis-feliratkozás támogatására.

 

4. Egyszerűen a webshopra csatlakoztatható, és könnyen kezelhető

 A ConvKit beállításához és kezeléséhez nincsen szükséged külön fejlesztőre, és semmilyen külön szakmai tudással nem kell rendelkezned hozzá. A csatlakozás Google Tag Manageren keresztül történhet, egy Java script kód beillesztésével kapcsolhatod a platformot a webshopodhoz, de ha elakadnál magyar nyelvű ügyfélszolgálat segít.

A menürendszer, a kampányok létrehozása könnyedén kezelhető, minden funkció szinte adja magát, és az FAQ menüben az összes jellemző kérdésre megkapod a választ. Havi előfizetési modellben működik a ConvKit, többféle csomag közül választhatsz, ám mielőtt döntenél, 30 napos kipróbálási idő áll rendelkezésedre – ez alatt tesztelheted a rendszert.

 

5. A ConvKit a PriceKit árazástámogató alkalmazással is összekapcsolható

Ami miatt a ConvKit eltér más, hasonló, konverzióoptimalizáló eszközöktől, az, hogy a PriceKit árazás és döntéstámogató platformról érkező árinformációkat, áranalitikákat át lehet irányítani és meg lehet jeleníteni a ConvKit widget beállításokban. Például: az egyik terméked a legnépszerűbb a bukósisak kategóriában, az árad az egyik legkedvezőbb a piacon – ezt kommunikálhatod popup üzenetben.

És még egy plusz előny: nem csak webshopok használhatják a ConvKitet, hanem bármelyik cég bármilyen honlapon, ha szeretné megszólítani a látogatóit, és leadeket generálni.

 

Videó