interaktív

Kvízek, kalkulátorok és társaik, avagy az interaktív tartalom szerepe a konverziónövelésben

A digitális marketing dinamikusan fejlődő világában a fogyasztói elvárások gyorsan változnak. Az intenzív, komoly kihívást jelentő piaci versenyben az interaktív tartalmak nem csupán a látogatók figyelmét ragadhatják meg eredményesen, de jelentősen hozzájárulhatnak weboldalad konverziós arányának javításához is.

Az interaktív tartalom olyan digitális eszköz, amely aktív részvételt igényel a felhasználó részéről. Egy egyszerű kérdőív, egy online kalkulátor vagy egy interaktív infografika mind-mind arra buzdítja a látogatót, hogy kapcsolódjon a tartalomhoz, ezáltal pedig

  • elmélyíti a felhasználói élményt,

  • erősíti az információ feldolgozását,

  • ráadásul növeli a weboldalon töltött időt is!

Kvíz: több mint játék

A kvíz nem csak egy egyszerű játék. Akár személyiség-, tudás- vagy szórakoztató teszt formájában jelenik meg, az emberek szeretik kitölteni, sőt, megosztani az eredményeiket. Ezen túlmenően a játékos kvízek kiváló eszközök az adatgyűjtésre, a potenciális ügyfelek generálására és a legfontosabb márkaüzenetek átadására is.

Kalkulátorok: fókuszban a személyesség

Mindenki szereti a személyre szabott információt. Egy kalkulátor (mondjuk a befektetési, hitel- vagy kalóriakalkulátor – hogy csak pár egyszerű példát említsünk) lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy valós idejű eredményt kapjon, amely közvetlenül rá vonatkozik. Ez a személyre szabottság növeli a bizalmat és az elköteleződést.

Még több interaktív eszköz

Az interaktív infografikák és videók nem csupán vizuálisan lehetnek vonzók, de maradásra bírhatják a felhasználókat, és alaposabb elmélyülést is biztosítanak az témával, szolgáltatással, termékkel kapcsolatban.

Egy jól kivitelezett interaktív infografika, térkép vagy videó képes hosszabb ideig lekötni a userek figyelmét.

Tartsd szem előtt!

A megfelelő eszköz kiválasztása kulcsfontosságú. Rendkívül lényeges, hogy az interaktív tartalom illeszkedjen a célcsoportod igényeihez és a vállalkozásod célkitűzéseihez. Az eredmények mérésével és értékelésével folyamatosan finomíthatod a stratégiádat!

Nyerő páros: interaktív tartalom + intelligens popupok

A jól célzott intelligens popupok segítségével hatékonyan mutathatod be az interaktív tartalmaidat vagy vezetheted el azokhoz a felhasználókat; illetve az interaktív tartalmak használatával eredményesebb lehet egy-egy popupkampányod. Nézzünk néhány példát!

Intelligens popupok használatával (űrlapok, értékelő felugró ablakok) felmérheted, hogy milyen tartalom érdekli a felhasználóidat. Ezen információk alapján személyre szabott kvízeket, kalkulátorokat vagy egyéb interaktív tartalmakat ajánlhatsz nekik.

  • Exit popuppal: Amikor a rendszer érzékeli, hogy a felhasználó el akarja hagyni az oldalt, egy intelligens popup ajánlhat számára egy gyors kvízt vagy felmérést, ami az oldalon tartja a látogatót.

  • Ha a látogató bizonyos időt tölt el egy termékinformációs oldalon vagy a szolgáltatás leírásánál, egy intelligens popup támogatást nyújthat számára például egy kalkulátor formájában, hogy kiszámolhassa a potenciális megtakarítást vagy egyéb előnyös tényezőt.

  • Gamifikáció, avagy játékosítás: A játékos popupok felugranak a felhasználónak, és ha van kedve, akkor kinyitja/megpörgeti, ha nincs, akkor bezárja a popupot, majd továbblép. Lehet velük nyerni – például százalékos vagy adott összegű kedvezményt; a ConvKit widgetjei közül ilyen többek között a szerencsekártya, az ajándékdoboz vagy a varázslatos láda. A gamifikáció módszeréről részletesebben ide kattintva olvashatsz.

  • Ösztönzés hírlevél-feliratkozásra: Amennyiben a felhasználó befejez egy kvízt vagy más interaktív tartalmat, az eredmények megjelenítése előtt egy intelligens popuppal kérheted, hogy iratkozzon fel a hírlevéledre további hasonló tartalmakért vagy kedvezményekért.

Az intelligens popupok segítségével gyors visszajelzést kérhetsz az interaktív tartalmakról, ezáltal lehetőséged van arra, hogy még jobbá tedd a felhasználói élményt.

Az interaktív tartalom napjainkra a digitális marketing egyik kiemelten fontos eszközévé vált, hiszen nemcsak a látogatói elköteleződést növelheti, de a konverziós arányt is javíthatja. A dinamikus, felhasználóközpontú megközelítés révén az ilyen tartalom képes összekötni a márkát a célközönségével, ezáltal támogatva a hosszú távú sikert.

A ConvKit intelligens popupjaival igazán eredményesen hívhatod fel a figyelmet ezekre az eszközökre, és fordítva is jól működik: az interaktív tartalom segítségével sikeresebb lehet egy-egy popupkampányod!