konverzió

Mit és hogyan kommunikálj a közösségi oldalakon a karácsonyról?

Használd ki az ünnepi szezont a konverzió növelésére és a közösségépítésre a social mediában!

A Black Friday napjától karácsonyig tartó hetek alatt rendszerint az éves forgalom 20-30-40, de akár 60 százalékát is lebonyolíthatják a webáruházak. Óriási a vásárlók érdeklődése, ilyenkor sokan böngészik az árösszehasonlító oldalakat, az online áruházak kínálatát, az e-katalógusokat.

 

Ma már a social media oldalakat is arra használják  a vevők, hogy tippeket, ötleteket kapjanak a karácsonyi ajándékok beszerzéséhez: posztokat olvasnak, videókat néznek, rákattintanak a számukra releváns hirdetésekre, átpörgetik az Instagram és Facebook Story-kat.

 

Mindegy, milyen közösségi felületeken - TikTokon, Instagramon, YouTube-on, Facebookon stb - vagy jelen, használd ki az ünnepi szezonban rejlő lehetőségeket. Növeld az ismertségedet, a népszerűségedet, az irántad való bizalmat, építs közösséget, bővítsd a potenciális vevőid körét, értékesíts, növeld a konverziót!

 

Tervezz!

 

Készíts poszttervet, vagy bővítsd ki a már meglévő poszttervedet plusz bejegyzésekkel.

 

Kommunikálj egyszer a karácsonyról, az ünnepi szezonban várható újdonságokról általánosságban. Ezután készíts posztot a legfontosabb információkkal a rendelés menetétől a kiszállításon át addig, hogy mi történik, ha az árut valaki szeretné visszaküldeni. Ezen kívül a kiemelt termékeidet promotáld a posztokban.

 

Készülhetsz tutorial videóval, termékismertetővel, ismertetheted a használati előnyöket, összeállíthatsz fotógalériát kapcsolódó termékekből, megmutathatod fotókon vagy videón egy-egy termék használatát stb. 

 

Hirdess!

 

Szeretnéd a kiemelt termékeidet népszerűsíteni? Érdemes Facebookon  hirdetéssorozatot indítani ezekre a termékekre, olyan beállítással, hogy az algoritmusra bízod, hogyan költi el a hirdetési összeget. Néhány esetben megfelelő lehet a posztkiemelés, például karácsonyhoz kapcsolódó akciónál.

 

Amire gondosan ügyelned kell; az, hogy a minél egyszerűbb, rövidebb és ötletesebb szövegekkel, valamint színvonalas, vizuálisan vonzó illusztrációkkal emelkedj ki a karácsonyi szezonra jellemző médiazajból. Fogalmazz minél egyszerűbben és az illusztráció is legyen lényegre törő, de vonzó. Az ünnepi szezonban az egyértelmű ajánlatokat keresik a vásárlók, nem akarnak túl sok időt eltölteni kereséssel, és nem akarják végigböngészni az össze oldaladat, termékedet.

 

Segíts nekik abban, hogy szembeötlő, könnyen érthető, egyértelmű ajánlatokat állítasz össze és teszel közzé. Ez vonatkozik szinte minden, a szezonhoz kapcsolódó social media tartalmaidra.. Válaszolj a kérdésekre minél gyorsabban Ebben a speciális kereskedelmi szezonban a forgalom növekedésével az érdeklődés is növekszik.

 

Gyakrabban keresnek meg a kérdéseikkel a visszatérő vásárlók és a potenciális vevők is. Válaszolj minél gyorsabban a kérdésekre a social media oldalakon. Ha még nem állítottál be automatikus messenger-üzenetet a Facebook-oldalhoz, ez remek alkalom lehet rá. Delegálj külön személyt vagy akár több személyt is a karácsony előtti időszakban a Social media oldalak ellenőrzésére, akik óránként ránéznek az oldalakra, válaszolnak a kommentekre, moderálják a kommunikációt és felelnek az üzenetben feltett kérdésekre. Az sem árt, ha előtte összeállítasz az ügyfélszolgálat segítségével egy kérdés-válasz sort, amit a social felületeket kezelő kollégák használhatnak a vásárlókkal való kommunikáció során.

 

Készíts külön tartalmat a gyakran feltett kérdésekből Alapvető az ünnepi időszakban az FAQ  frissítése, erre a szezonra való aktualizásása a medgrendekléstől a szállításig. Azon kívül, hogy bővíted a gyakran feltett kérdések listáját, és jól látható helyen található az oldalon, Felhasználhatod tartalomkészítésre is: például a social media felületeken tegyél közzé külön posztban minden nap egy kérdést a rá adott válasszal együtt.

 

Próbálj ki a megszokottól eltérő posztokat is  Egy-egy történet ismertetésével eltérhetsz a rutintól, ami megint csak kiemeli a posztot a többi közül. Leírhatsz egy problémát, amit az egyik vevőd a terméked segítségével oldott meg, beszámolhatsz arról, szubjektív posztban, neked ez vagy az a termék miért jön be stb.

 

Vásárlóid engedélyével közzétehetsz pozitív visszajelzéseket - például arról, hogy a webshopodból vásárolt játéknak mennyire örült a vevőd gyermeke (ehhez érdemes olyan fotót kérni, ami az ajándék átadását mutatja, de a gyermek arca nem látszik - gyermekvédelmi okokból). Ha eddig sok videót osztottál meg, most a szöveges poszttal tűnhetsz ki. Ha a leírások, ismertetők voltak túlsúlyban, fotógalériákkal, videóval tedd színesebbé ezt az időszakot.

 

Működj együtt partnerekkel vagy influencerekkel Amennyiben van rá lehetőséged, vonj be influencert a karácsonyi promócióba. Nem feltétlenül a legnagyobb nevekkel kell dolgozni, hanem például kozmetikai termékek esetén azokkal az egyre ismertebbé váló, ügyes, hiteles youtuberekel vagy Instagrammerekkel, akik megfelelően be tudják mutatni a termékeidet a közösségi oldalakon. Ebben az esetben természetesen legyen pontosan, szerződéssel lefedve, hogy kinek mi a feladata, mit vállal, milyen felületeken, illetve azt, hogy az általad felkért influencer mit, hol és hogyan posztoljon, és ezért cserébe milyen díjazásban részesül.

 

Lényeges, hogy az influencer időben tegye közzé a social posztokat, legyen meg a megfelelő taggelés, legyen jó és számodra megfelelő a hashtagek használata, legyen minden információ pontos a promotálandó termékről. De az is ugyanilyen fontos, hogy legyen tisztában az influencer a terméked jellemzőivel, arra az esetre, ha a követői kérdéseket tesznek fel róla. Bloggerekkel is köthesz megállapodást termék ismertetéséről, ha a célcsoportod szívesen olvas blogokat - tipikusan ilyen az élelmiszer-szektor, a sport vagy az utazás és az ahhoz kapcsolódó termékek. Együttműködő partnerekkel keresztmarketing tevékenységet is folytathattok a karácsonyi szezon előtt és alatt, egymást megemlítve, betaggelve a posztokban. Mielőtt belevágnátok, mindenképpen tervezzetek, tisztázzátok a részleteket a posztok ütemezéséről, szövegéről, a felhasználandó képanyagról, a posztok mennyiségéről stb.

 

Milyen együttműködésekről lehet szó?

 

Például ha tisztítószerekkel kereskedsz,a gyártóval köthetsz megállapodást. Ha kézműves termékeket forgalmazol, az alkotókkal ajánlhatjátok a követőiteknek egymás platformjait és együtt kommunikálhatjátok az akciókat vagy a szezonális kínálatot. Mivel a cél konverzió növelése, ne feledkezz meg arról sem, hogy a megfelelő link legyen a posztokban, story-kban. A karácsonyi szezon után pedig mindenképpen értékeld az eredményeket és a social media aktivitást.