forgalomnövelés

Forgalomnövelő tippek az ünnepi szezonra a webáruházadhoz

A decemberi időszak a megfelelő eszközökkel remek alkalmat nyújt arra, hogy új vásárlókat találj, növeld a kosárértéket a vevőidnél, és elkötelezd a korábbi vásárlóidat.

Miért fontos, hogy minél több látogató legyen a weboldaladon, hogy minél többen látogassák meg a webáruházadat? Azért, mert a minél változatosabb forgalmi forrásból származó minél több látogató nagyobb forgalmat jelent, a nagyobb forgalom pedig, ha a célcsoportodat terelted a webshopba, konverziónövekedést, azaz több vásárlást jelent.

Mivel az ünnepi szezonban zajlik az online vásárlások 30-40, de egyes üzletek és e-kereskedelmi szektorok esetén a vásárlás akár 60 százaléka, a karácsony olyan ziccer, amit nem érdemes kihagynod.

Ahhoz már adtunk támpontot, hogyan kommunikálj a közösségi oldalakon a karácsonyi szezonról. Most a forgalomnövelő tippek mellé egy olyan eszközt is aljánlunk, a ConvKitet, amelynek a használatával tovább növelheted a konverziót, hogy több bevételre tegyél szert.

 

Írj néhány karácsonyi blogbejegyzést!

Az organikus forgalomnövelő eszközök egyike a blogbejegyzés. A 4000-5600 leütésből álló (600-800 szavas) szövegek a legjobbak, releváns, a vásárlóidat érdeklő témában. Fontos, hogy a blogbejegyzések valóban hasznosak legyenek, tartalmazzanak termékeidre mutató linkeket, és a témák kapcsolódjanak ezekhez a termékekhez. Adhatsz karácsonyi és szilveszteri vásárláshoz is tippeket, majd felhívhatod a figyelmet januári akciókra, januárban érkező termékekre, később pedig, amennyiben a termékkínálatod kapcsolódhat hozzá, a Valentin-napra.

3-4 mondatnál ne legyen hosszabb egy bekezdés, és jó minőségű fotóval illusztráld a blogbejegyzést.  Ezeket a bejegyzéseket ingyenes blog platformon és a saját webáruházad oldalán is publikálhatod Minden blogbejegyzés tartalmazza a legfontosabb kulcsszót, vagy annak a termékednek a nevét, amit “el akarsz adni” a blogposzttal.

Nem elég, ha megírtad a blogbejegyzést, tedd is közzé a közösségi oldalakon. Facebookon, LinkedInen és Twitteren egyszerűen linkedlheted, YouTube-on egy kapcsolódó videód leírásába teheted a blogbejegyzés linkjét. Instagramon vagy a Story-ban linkelhetsz (most már lehetőségük van erre a 10 ezer követőnél kisebb közönséggel rendelkező fiókoknak is), vagy a profilodban (a bióban).

A megírt blogbejegyzéseid egy-egy részletét később felhasználhatod social media posztok készítésére is, így még jobban megtérül a befektetett munka.

 

Használj felugró üzeneteket a webshopod oldalain!

Ehhez a legjobb a ConvKit nevű, widget alapú, popup üzenetmegjelenítő alkalmazás, amellyel az egyszerűbb üzenetektől a finomhangolást igénylő értesítésekig sokféle tartalmat juttathatsz el a célközönségednek.

A ConvKit rendszerén belül egy mini admin menedzsment struktúrához férhetsz hozzá, és ezen belül ki tudod választani, mi a kampány célja, milyen oldalon jelenjen meg a popup üzenet. Sőt, a popup üzenetet személyre szabhatod saját képpel, szöveggel, és hajszálpontosan célozva beállíthatod, hogy hol, mikor és milyen tevékenység hatására jelenjen meg a webshopod, weboldalad látogatóinak. Még azt is beállíthatod, hogy csak egy adott forrásból érkezők számára jelenjen meg a popup üzenet, de az is akár, hogy csak meghatározott oldalakon ugorjon fel a látogatóknak.

Beállíthatsz klasszikus, sima információs bannert, de kosárelhagyást megakadályozó, a vásárlókat, látogatókat visszafordító megoldásokat is. Megjelentethetsz különféle visszaszámlálókat: például ha egy akcióhoz kapcsolódóan időlimitet szeretnél használni a webshopodban, akkor visszaszámláló bannert állíthatsz be, ami mutatja a vásárlóknak, hogy meddig él még az ajánlatod.

 

Frissítsd a termékleírásokat, és aktualizáld az ünnepekre

Ügyelj arra, hogy minél pontosabbak és alaposabbak legyenek a leírások, mert ez önmagában is növelheti az érdeklődést a webshopod termékei iránt.

A vevők bizalmát is megnyered azzal, ha nem fukarkodsz az információkkal, és nem kell máshol utánanézniük, hogyan használható a terméked, milyen jellemzőkkel és technikai adatokkal rendelkezik, mert akkor máshol fogják megvenni, nem nálad.

 

Posztolj Redditen!

Elsősorban akkor érdemes használnod ezt blogszerű felületet, ha külföldön is értékesítesz, oda is szállítasz. Redditen ugyanis számos alkategória, vagyis subreddit létezik: Shoes, Running, Streetswear, frugalmalefashion, WeddingPlanning stb. Redditen reklámozni is lehet, márkaépítésre vagy forgalomterelésre is használhatod a fizetett hirdetéseket.

 

Küldj külön hírleveleket a feliratkozóidnak

A webshopod látogatóiból és a vásárlóidból álló feliratkozók remek célcsoport, akiket néhány plusz levéllel próbálj meg elérni az ünnepek előtt. Igaz, hogy nem fogja az összes eliratkozó megnyitni a leveledet, ám akik igen, azokat átterelheted a webshopba, és potenciális vásárlók lehetnek belőlük.

Milyen hírlevelet küldj? Hívd fel a figyelmüket a karácsonyi akciókra, kommunikálj a kiszállításról, javasolj számukra új termékeket, ajánlj neki karácsonyi ajándékötleteket. Állíts össze listákat, tippeket, például “A 7 legnépszerűbb termék az ünnepek alatt” vagy “Ezekből a termékekből vásárolnak a legtöbbet a vevőim karácsony előtt”.

A ConvKit segítségével hírlevél-feliratkozókat is gyűjthetsz, akiket külön meg tudsz keresni a fenti ajánlatokkal.

 

Akció a törzsvásárlóknak

Adj valami - számodra kigazdálkodható - plusz szolgáltatást vagy terméket az ünnepek előtt a leghűségesebb, visszatérő vásárlóidnak. Éreztesd velük, hogy fontosak a számodra. Nyújts nekik valamilyen vásárlási kedvezményt, vagy tedd számukra elérhetővé a legújabb termékeidet néhány nappal előbb, esetleg szállítsd ki hozzájuk ingyenesen a karácsonyra megrendelt csomagot. Ezt természetesen a leghatékonyabban hírlevélben tudod eljuttatni hozzájuk.

A különleges akciók, a csupán a törzsvásárlóknak szóló, kisebb kör számára adott árkedvezmény, a személyre szabott ajánlat, la limitált szériás akciókban való részvétel, a kuponajándékozás mind olyan gesztus,s, ami további vásárlásra ösztönöz, vagyis növeli a webáruházad forgalmát.

 

Indíts hirdetéseket

Először azt kell átgondolnod, hogy a közönségedet, illetve a célcsoportjaidat hol éred el a leghatékonyabban. Fordítva is kezdheted: az egyes felületeken (Google hirdetés, Google Shopping, Facebook, TikTok, Instagram, Pinterest, Reddit stb.) a követőid között melyik korosztály vagy csoport a legnagyobb, és milyen termékeket, szolgáltatásokat tudsz nyújtani számukra,honnan mekkora forgalmat tudsz a webáruházadra terelni.

Nem mindegy azt sem, hol tudod a leggyorsabban a legkisebb összegből elérni a potenciális vásárlóidat, vagy a korábbi vevőidet.

A következő fontos tényező, hogy mekkora büdzsé áll rendelkezésedre a hirdetésre.

Nézd meg azt is hogy, a konkurenseid hol hirdetnek, hogyan és mit kommunikálnak, ajánlanak-e plusz szolgáltatásokat az ünnepi rendelésekhez.

Ha nem hirdettél még korábban, és nem tudod beállítani ezeket a hirdetéseket, bízz meg velük szakembert. A célokat azonban próbáld meg először te magad megfogalmazni.

 

A ConvKit segít, hogy:

Minél több látogatód kattintson, feliratkozzon, letöltsön, vásároljon.

Látogatóidból minél több termékedre nyitott, potenciális vásárlód legyen.

Lojális vásárlóid számát is növelheted feliratkozás ösztönző popup-okkal.

Részletes statisztikához juss kampányaid eredményéről.

 

A ConvKittel beállíthatsz

  • feliratkozást
  • ajánlót
  • visszaszámlálót
  • ügyfélvisszajelzést
  • videókat
  • játékos üzeneteket
  • letölthető dokumentumokat
  • üzenetet arról, hogy éppen mennyi látogató nézi az egyes termékeidet.