videomarketing

Hogyan növelheted a konverziós arányt a videómarketing segítségével?

Ha helyesen végzed, akkor a videómarketing, a videós tartalommarketing az egyik legpraktikusabb eszköz lehet az e-kereskedelmi módszerek arzenáljában, és hatékonyan segíthet a konverziós arány, ezáltal pedig bevétel növelésében.

A videómarketing célja, hogy a vásárlód a videó megtekintése során vonzó képet kapjon arról, amit kínálsz. Elsősorban arra való, hogy kapcsolatot teremts a potenciális ügyfelekkel, és tudasd velük: megérted az igényeiket, ismered a megoldást a problémáikra.

Több ügyfelet vonzhatnak

A videók gyorsan megragadják az emberek figyelmét, és ha ügyesen csinálod, akkor ez az egyik legjobb módja annak, hogy bemutasd termékeid és szolgáltatásaid – anélkül, hogy untatnád a lehetséges vevőidet.

A kutatások szerint a fogyasztók 78%-a állítja azt, hogy a videók segítettek nekik a vásárlási döntés meghozatalában, és rendkívül hasznosnak találják a termékvideókat is. Az emberek nagyobb valószínűséggel néznek meg egy videót, mint olvasnak el egy hosszú termékleírást, így mindenképpen van értelme videókat bevetni az e-kereskedelmi vállalkozásod népszerűsítésére.

Bizalom és hitelesség

Amikor belevágsz az e-kereskedelembe, eleinte nehéz lehet elnyerni az emberek bizalmát a márkád, szolgáltatásod iránt. Sok a csaló a neten, a vásárlók gyakran kétkedéssel fogadják az új szereplőket.

A videók segítségével bizalmat és hitelességet építhetsz ki a potenciális ügyfelek körében azáltal, hogy megmutatod nekik, ki vagy és mit kínálsz. Használhatsz ügyfélvisszajelzéseket, kulisszák mögötti felvételeket vagy termékdemókat, amelyekkel megerősítheted a nézőket abban: vállalkozásod megbízható.

Növelhetik weboldalad látogatottságát

A videó az egyik leghatékonyabb módszer arra, hogy forgalmat generálj az oldaladon. Egyes kutatások szerint a fogyasztók több mint háromnegyede azt állítja, hogy egy márka videójának megtekintése meggyőzte őket egy termék vagy szolgáltatás megvásárlásáról. Nem beszélve arról, hogy az emberek nagyobb valószínűséggel osztják meg a videós tartalmakat!

Hasznos tippek a videómarketinghez

Nézzünk néhány példát, hogy miként lendítheted fel a konverziót a videómarketing bevetésével!

Termékvideók

Mutasd meg az ügyfeleknek, hogy egészen pontosan mi is a terméked, miről is szól az ajánlatod, szolgálatásod! Prezentálhatod például a termékeket működés, használat közben, így a potenciális vevők tisztább képet kapnak arról, hogy mit vásárolnak.

A termékbemutató videók különösen hasznosak, ha olyan bonyolultabb termékeket árulsz, amelyek működését nehéz megérteni pusztán a fotók alapján.

Győződj meg róla, hogy a termékvideóid jó minőségűek és informatívak, valamint tartalmaznak cselekvésre való felhívást, hogy a nézők tudják, hol találják meg az árucikket.

Használd a vásárlói visszajelzéseket!

Ha vannak elégedett vásárlóid, ne habozz tőlük ajánlást kérni. Ezekből a visszajelzésekből születhetnek a legerősebb videók, hiszen a hitelességet és a megbízhatóságot erősítik, ezáltal bizalmat építenek a márkával kapcsolatban.

Ha névvel, fotóval szeretnéd valamelyik ügyfeledet megemlíteni, megmutatni egy ilyen videóban, akkor feltétlenül kérj tőle engedélyt!

Edukatív videók

Az ilyen típusú videók a legnépszerűbbek közé tartoznak. Segítenek abban, hogy az adott terület szakértőjeként pozicionáld magad, miközben erősítik a már sokszor emlegetett hitelességet. A fogyasztók nagyon szeretik az edukatív témájú videókat, mert hasznosak és informatívak. Ha megtanítasz valamit a nézőidnek, miközben a vállalkozásod is népszerűsíted, akkor biztosan növekedni fog a konverzió.

Használj videókat a hírlevelekben is!

Az e-mail marketing nagyszerű módja a potenciális ügyfelek elérésének, és a hírlevelek videókkal való kiegészítése még hatékonyabbá teheti ezt a metódust. A kutatások szerint egy videó beillesztése az e-mailbe 65%-kal növelheti az átkattintási arányt.

Ha videót szeretnél használni e-mail marketing kampányaidban, ügyelj arra, hogy a videók ne legyenek túl hosszúak, kapcsolódjanak a levél tartalmához, és konkrét felhívást, üzenetet tartalmazzanak.

Bemutatkozó videó a landoló oldalon

Nagyon hasznos módszer, ha a landing page-re készítesz egy olyan videót, amelyben bemutatod a vállalkozásod, és elmondod, miként segíthetsz a potenciális ügyfeleidnek, vásárlóidnak. Ezen keresztül minden fontos információt megadhatsz a usereknek, még mielőtt elkezdenék böngészni az oldaladat.

Figyelj arra, hogy a bemutatkozó videó egyértelmű, tömör és lényegre törő legyen. A cél az, hogy a nézők megértsék, amit át szeretnél nekik adni, de a hosszú, terjengős, „túlbeszélős” videókkal azt kockáztatod, hogy elkalandozik a figyelmük, vagy unatkozni kezdenek.

Kulisszák mögött videó

Az emberek szeretik megismerni a márkák, vállalkozások történetét. A „kulisszák mögött” típusú videó remek módja annak, hogy megmutasd a látogatóidnak, ki is vagy te, hogyan dolgozol, min dolgozol, milyen folyamatok, érdekességek zajlanak a háttérben és még hosszan sorolhatnánk.

Ezek a videók emberközelibbé teszik a márkát, és segítenek elnyerni a nézők rokonszenvét, valamint fenntartani az érdeklődésüket.