konverziónövelés

Így növeld a konverziós arányt a közösségi média segítségével!

A social selling, azaz a közösségi eladás világszerte egyre szélesebb körben elterjedt gyakorlat. Hogyan érdemes foglalkoznod a közösségi médiával, hogy növeld a látogatóid számát és ezáltal a forgalmadat is? Következzen 6 igazán hasznos tanács!

Mobilbarát landing page

Bár a mobil e-kereskedelem korában triviálisnak tűnhet, nem lehet elégszer hangsúlyozni a mobilbarát landing page fontosságát!

Különösen igaz ez a közösségi médiára, ahol a felhasználók jelentős része hordozható készülékekről találkozik majd az általunk megosztott tartalmakkal. A social felületeket már négyötöd részt mobil eszközről látogatják, és ha belegondolsz, hogy a Facebookon és Instagramon milyen könnyedén juthatsz el az egyik pontból a másikba, máris láthatod, hogy a közösségi oldalad landing page-én milyen felhasználói élményt kell tudnod nyújtani a látogatódk számára.

A lapozható, scrollozható nagy képek, az egyértelmű, figyelmet megragadó gombok és gördülékeny vizuális megjelenés mind-mind alapvetően kell illeszkedjenek a potenciális vásárlóink közösségi média élményéhez.

Amennyiben kétségeid támadnának elképzeléseid hatékonyságával kapcsolatban, ne félj segítségül hívni a Google-t, amely külön alkalmazást kínál annak megállapítására, mennyire mobilbarát az oldal.

Vess be videókat a termékeid népszerűsítésére

Egy sikeres termékvideó és a közösségi eladás kéz a kézben járnak, egy jól összerakott promóciós videó már-már fél siker a közösségi oldalakon.

Egy látványos videó már önmagában is jelentős forgalomnövekedést hozhat, arról nem beszélve, hogy az új követők megszerzése mellett lehetőséges kínálkozik bemutatni termékedet is. Egyáltalán nem szükségszerű, hogy ezek hatalmas költségvetésből készült professzionális videók legyenek, a lényeg az, hogy megragadja látogatóid fantáziáját, és további követőket, azaz potenciális vásárlókat vonzanak hozzád. A cél annyi, hogy egy pillanatra abbahagyják a scrollozást a feedjükben és megragadjanak nálad.

Bárhogy is, a videóknak lényeges részét kell képezniük közösségi média stratégiádnak. Legyen szó egy pár másodperces mini reklámról az oldalon vagy egy-egy vásárlónk által megosztott vicces posztról, amelyikben szerepel a termékünk, a lényeg: magadra irányítani a figyelmet!

Használj megfelelő Call-To-Actiont!

Ha megvannak a követők, és sikerült felkelteni leendő vásárlóink figyelmét a közösségi médiában, akkor jöhet a neheze. Szintén meglehetősen régi és magától adódó lehet a marketingesek számára, de tulajdonképpen mindenkinek, aki már az életben egyszer legalább próbált valamit online értékesíteni: ügyelj a megfelelő felhívásra. Az üzenetre, amely révén konverzióra akarod bírni látogatókat.

Arra kérni a látogatóidat, hogy tekintsék meg legújabb promóciódat, egy elfogadható CTA-nak tűnhet. Ellenben azt követelni, hogy VEGYÉL TŐLEM VALAMIT”, már jóval kevésbé.

Finomhangold és teszteld ezeket a felhívásokat, és folyamatosan próbáld meg megtalálni azt, amelyik a legjobban működik. A lényeg hogy pörögjenek a posztok és minél több emberhez jussanak el az üzeneteid.

Légy következetes a márkaépítés szempontjából!

Apróságnak tűnik, de szintén fontos lehet, hogy a már jól felépített brandedet és az ehhez kapcsolódó vizuális elemeket következetesen használd fel. A vásárlókban egy pillanatra se merüljön fel kétség azzal kapcsolatban, hogy mit látnak és éppen kinél járnak.

A kreatív elemeken, a megjelenésen túl az üzenetben, a felhasználók megkörnyékezésében és a szövegezésben is légy ugyanolyan következetes. Ez persze olykor időigényesebb lehet, és lassíthatja az ügymenetet, és közben törekedj arra is, hogy üzeneteid rövidek, érthetőek és szakzsargontól mentesek legyenek.

Hagyatkozz az elégedett felhasználók véleményére, posztjaira

A felhasználók által előállított tartalmak aranybányát jelenthetnek a közösségi médiában, legyen szó akár egy videóról, egy megosztott fényképről vagy egy írásos értékelésről.

Gondoltad volna, hogy az emberek közel 80 százaléka közel annyira megbízik egy, az internetre névvel kiposztolt véleményben, mint egy közeli ismerős ajánlásában?

Ne félj tehát megosztani népszerű, vevők által posztolt bejegyzéseket a közösségi oldalakon. Azoknak a márkáknak persze könnyebb dolguk, akik elkötelezett rajongótáborral rendelkeznek, de ha te még csak törekszel erre, akkor is érdemes lehet az iparághoz, régióhoz vagy éppen termékedhez kapcsolódó érdekes vagy informatív cikkeket megosztani.

Fordítsd figyelmet arra is, hogy a felhasználók által generált tartalmak megosztása révén újabb követőket vagy vásárlókat szerezz. Ha kell, bátorítsd vevőidet, hogy ha elégedettek szolgáltatásaiddal vagy termékeiddel, osszák meg veled a kellemes  élményüket.

Használjunk megfelelő analitikát a közösségi médiás konverzió mérésére

Végül, de nem utolsó sorban: mérj! A közösségi médiából érkező konverziókat is, akárcsak bármi mást, csak akkor tudod mérni, ha a megfelelő eszközöket használod. Számos social médiára fejlesztett ingyenes és fizetős analitikai eszköz érhető el, ha kifejezetten ennek a területnek a megtérülési arányával szeretnél komolyabban foglalkozni. Jó támpontot jelenthet kezdőknek egy megfelelően konfigurált Google Analytics fiók is a közösségi média csatornák mérésére.

Bármilyen konverziós arány mérésére, és ezen belül a közösségi oldalakról érkező vásárlóid megismeréséhez is nagyszerű eszköz lehet a ConvKit, amelynek révén naprakészen nyomon követheted promóciókat és egy helyen láthatod azok konverziós arányát. A ConvKit használatával megtudhatod, hogy melyik linkről, kampányból vagy éppen közösségi csatornáról érkeznek vásárlóid, és finomhangolhatsz, amennyiben ez szükséges. 

 

Szeretnéd megismerni a ConvKit szolgáltatásait? Kattints ide, és próbáld ki most 30 napig ingyenesen!