popupok

Ezeket a bakikat kerüld el, hogy ne legyen idegesítő a popupod!

Mitől lehet a weboldalad látogatója számára idegesítő egy felugró ablak, és miként lehet elkerülni, hogy ezt az érzést keltse a felhasználókban? Cikkünkben végigvesszük a legjellemzőbb hibákat, és persze megoldási javaslatokat is adunk, amik segítenek neked kiküszöbölni ezt a problémát!

Talán már te is belefutottál ilyen és ehhez hasonló véleménybe webshopot üzemeltető kollégáktól, mint például: Inkább elengedtem a popupokat, idegesítette a vásárlóimat. Ám a felugró ablakok elsősorban azért lehetnek zavarók vagy irritálók a látogatók számára, mert rosszul állították be azokat.

A leggyakrabban felmerülő hibák közé tartozik, ha a popup:

– túl gyorsan jelenik meg;

– nehéz megszabadulni tőle;

– rosszkor, alkalmatlan időpontban és helyen jelenik meg;

– túl gyakran ugrik fel.


Túl gyorsan

Amikor épphogy csak megérkezik a látogató az oldalra, vagy pont belekezdene valamibe, de azon nyomban felugrik a popup, az bizony nem szerencsés megoldás. Ha túl hamar megjelenik a felugró ablak, az arra késztetheti a látogatót, a potenciális vevőt, hogy a lehető leggyorsabban becsukja az ablakot, hiszen szeretne tovább nézelődni. Így pedig az üzeneted nem ér célt, elveszik.

Ezt a problémát úgy kerülheted el, hogy hagysz némi időt a látogatódnak böngészni, kicsit elmerülni az oldalban, és csak utána jelenik meg a felugró ablak.


Nehéz becsukni

Figyelj oda arra is, hogy a felugró ablakot könnyen be tudja zárni a látogató, ha nem releváns számára az üzenet. Vagyis ne azzal menjen el az ideje, hogy keresgéli a megfelelő gombot. A bezáró gomb legyen egyértelmű és jól látható.

Ugyanez vonatkozik a navigáló gombokra is: a Megnézem, Megnyitom és hasonló felirattal ellátott gombok a popupon ne vesszenek el, találja meg egyszerűen a látogató!


Rosszkor, rossz helyen

Az alkalmatlan időpontban és helyen megjelenő felugró ablak szintén igen problémás lehet. Gondolj bele például abba, hogy amikor a látogató már éppen benne van a vásárlás folyamatában, és akkor jelenik meg random egy számára épp nem releváns üzenetet közvetítő popup, az nemcsak idegesítő, de felesleges is. Lehetőség szerint inkább ne piszkáld a vevőt vásárlás közben.

Kivételt képez viszont az az eset, amikor valami tényleg lényeges üzenetet szeretnél megmutatni neki! Egy konkrét példát említve: ha a vevő éppen nyers faanyagot vásárol, akkor kínálhatsz mellé fapácot! Ezek az upsell popupok tehát ilyenkor is rendben vannak és praktikusak lehetnek.


Túl gyakran

Figyelj oda a popupok megjelenésének gyakoriságára is! Ne fordulhasson elő az, hogy a látogatód egyszerűen nem tud végiggörgetni egy oldalt anélkül, hogy ne jönne fel öt popup – ez tényleg elég idegesítő lehet számára. A sokadikat már el sem fogja olvasni, csak minél hamarabb meg akar tőle szabadulni.

Limitáld például sessionökre a popupokat, próbáld széthúzni a megjelenésüket. Feltétlenül figyelj arra, hogy ne puffogtass el minden fontos üzenetet egyszerre, egy görgetés alatt!


Miért válaszd a ConvKitet?

Intelligens popupjainkkal minden fontos konverziós célodat megvalósíthatod! A ConvKittel – a fentieket figyelembe véve – gyorsan, egyszerűen és hatékonyan beállíthatsz többek között feliratkozást, ajánlót, visszaszámlálót, letölthető dokumentumokat.

 

Ha szívesen megismernéd a ConvKit konverziónöveli funkcióit, próbáld ki most 30 napig ingyen!