népszerűsítés

5+1 bevált módszer a webshopod hatékony népszerűsítésére

A marketingstratégia célja végső soron az, hogy több vásárlást eredményezzen és minimalizálja a kosárelhagyások számát. A bevált promóciós módszerek segítségével hatékonyan szólíthatod meg a közönségedet, mutathatod be a márkádat és értékesítheted a termékeidet, szolgáltatásodat. 

A különféle marketingeszközök ügyesen összehangolt rendszere szükséges ahhoz, hogy elérd a célközönséged és növeld az eladásaid. Webshopod, online vállalkozásod reklámozására számtalan költséghatékony metódus létezik, ezekből tekintünk most át néhányat. Íme 5+1 promóciós stratégia, amit neked is érdemes bevetned.

1. Tervezz megbízható e-mail-marketing stratégiát!

Az e-mail az egyik leghatékonyabb marketingeszköz – ne higgy annak, aki mást állít.

Segítségével új látogatókat vonzhatsz be a webshopodba, valamint a már meglévő ügyfeleidet is kiszolgálhatod. Biztonságos és megbízható marketingeszköz minden e-kereskedelmi vállalkozás számára, hiszen a jól felépített hírlevélmarketing stratégia növeli a konverziós arányt. 

Törekedj arra, hogy a tárgy szövege kreatív, figyelemfelkeltő, exkluzív, megdöbbentő stb. legyen. Olyan témát, ajánlatot lebegtess meg benne, amiről a feliratkozóid nem akarnának lemaradni. Az e-mail-marketing esetében is hasznos lehet az A/B tesztelés, hogy megfigyelhesd, milyen szövegek és ajánlatok működnek a legjobban.

Bónuszt, kedvezményt vagy értékes tartalmat egyaránt kínálhatsz weboldalad új látogatóinak a feliratkozásért cserébe. Gyűjts össze minél több email-címet a visszatérő vásárlóktól, leendő ügyfelektől – mindenkitől, akit érdekel érdekelhetnek az ajánlataid, szolgáltatásaid, eseményeid.

2. Légy aktív a közösségi médiában!

Facebook, Instagram, TikTok, Twitter,  YouTube, LinkedIn, Snapchat, Pinterest – a social media platformok nagyszerűen felhasználhatók a marketingtevékenységhez, biztosítva az online jelenlétet és az aktív elköteleződést egyaránt.

Létrehozhatsz egy olyan online közösséget, amelynek tagjai érdeklődnek a termékeid és szolgáltatásaid iránt. A közösségi média felületeid lehetővé teszik, hogy releváns tartalmak közzétételével alakítsd márkád arculatát és mutathasd meg az egyediséged.

Tipp: Figyelj arra, hogy a posztokkal ne csak eladni akarj! Találd meg a megfelelő egyensúlyt: a sales jellegű bejegyzések mellett a megfelelő arányban tegyél közzé szórakoztató és edukatív posztokat is. A szövegek, képek/kreatívok és videók tekintetében is figyelj a minőségre, a silány tartalom ugyanis elijesztheti a követőidet.

3. Figyelemfelkeltő infografikák

Egy kép néha többet mond ezer szónál – az infografika tökéletesen alátámasztja ezt a mondást. Kiváló eszköz a termékek, koncepciók és szolgáltatások népszerűsítésére: vizuális formában mutathatod meg az elképzeléseidet a közönségednek, mindemellett nagyszerűen alkalmas arra is, hogy összetett fogalmakat könnyen érthető formában közvetíthess.

A leendő vásárlóknak szánt tartalmak tervezése során az infografikákkal megragadhatod a potenciális vevők figyelmét, és fenntarthatod az érdeklődésüket. A kreatív infografikák segítségével a márkáddal kapcsolatos hasznos információkat ábrázolhatsz.

A közönség számára könnyebben fogyaszthatók, mivel a grafikákkal minden szükséges információt megkapnak. Segítenek pozicionálni a márkát, ráadásul az emberek szívesen megosztják őket, így még több potenciális vásárlót szerezhetsz általuk.

Tipp: Manapság már nem kell grafikusnak lenni ahhoz, hogy mutatós infografikákat hozhass létre. A Visual.ly vagy a nálunk is nagyon népszerű Canva segítségével klassz infografikákat készíthetsz. Az előre gyártott sablonokkal időt takaríthatsz meg, és egyszerűen alkothatsz ütős kreatívokat!

4. Minőségi tartalommarketing

A tartalommarketing nagyon röviden és egyszerűen azt takarja, hogy olyan hasznos tartalmakat hozol létre, amelyekkel információt adsz át, növeled márkád ismertségét, ügyfeleid elköteleződését (ezáltal pedig stratégiailag támogatod az értékesítést). Ide tartozik többek között a blogcikk, az esettanulmány, a brosúra, az e-könyv, a videó, a képes tartalom, sőt, az előző pontban már bővebben kifejtett infografika is – minden, ami érdekes, hasznos, minőségi.

Ha az általad közzétett tartalom valódi értéket nyújt a célközönséged számára, ha hasznosnak és relevánsnak találják, akkor vissza fognak térni az adott platformra, hogy még többet kapjanak belőle.

A Google is támogatja a kiváló minőségű tartalmakat, amelyek az adott releváns témában választ adnak az emberek kérdéseire. Ha pedig Google, akkor a tartalommarketing során is ajánlott odafigyelned a SEO-ra; a témáról A SEO legyen veled, avagy ezért fontos a keresőoptimalizálás! című cikkünkben olvashatsz részletesebben!

5. Fókuszban a kapcsolatok

Összefogás a kiegészítő termékeket forgalmazó márkákkal, referral marketing, kapcsolatépítés iparágon belül – ezekben is módszerekben is komoly lehetőség rejlik!

Referral (ajánlói) marketing: ez a módszer a már meglévő vevőkörre, törzsvásárlókra épít. A referral marketinggel arra ösztönzöd az ügyfeleidet, hogy ajánlják szolgáltatásodat, vállalkozásodat a barátaiknak, ismerőseiknek, családtagjaiknak.

Partnerség a kiegészítő márkákkal: az azonos célközönséggel rendelkező márkákkal való együttműködés során keresztpromótálhatod termékeidet, szolgáltatásaidat. Közösen létrehozhattok kedvezményes ajánlatokat, hogy növeljétek a potenciális vásárlók érdeklődését. Sőt, együttes erővel top-of-funnel aktivitásokat is kitalálhattok, kreálhattok (blogcikk, e-book, használati útmutató, közös videós tartalom a social mediára, stb.). Vagy próbálkozzatok down-funnel promóciókkal, például egyedi kedvezményeket kínálva egy-egy termékre egy másik árucikk megvásárlásakor.

Kapcsolatépítés: online és offline konferenciák, szakmai rendezvények, webinárok – minden ilyen esemény kiváló alkalom arra, hogy az iparágadon belül releváns kapcsolatokra tegyél szert, felmérd a terepet, megismerkedj a lehetséges partnerekkel, sőt, a konkurenciával is.

+1. Vesd be a popupok konverziónövelő erejét!

Végül, de nem utolsósorban a konverziós céljaid megvalósításához érdemes kipróbálnod az intelligens popupokat!

A ConvKit innovatív megoldásaival (ajánlatok, hírlevél feliratkoztatás, nyereményjátékok, űrlapok, értékelések stb.) minden adott az igazán sikeres kampányok megalkotásához és az eredmények hatékony követéséhez is.

Ha szeretnéd megismerni a ConvKit konverziónövelő funkcióit, próbáld ki 30 napig ingyen!