Popup

A popup mint mentőöv: így hozd vissza az elúszni készülő vásárlóidat!

A felugró ablakok bevetésével weboldalad látogatói pont oda navigálnak, ahová vezetni szeretnéd őket. Éppen ezért nyújtanak komoly segítséget az intelligens popupok akkor is, amikor a user elhagyni készül a felületet – konverzió nélkül. Nézzünk néhány tipikus példát és pár apró trükköt!

Az elúszni készülő felhasználóknak attól függően ajánlott megjeleníteni a különféle ajánlatokat, hogy éppen hol, melyik folyamat során akarják elhagyni az oldaladat. Vagyis légy jókor, jó helyen!


Nézelődőknek

Azoknak a látogatóknak, akik általánosan nézelődnek, böngésznek, érdemes felajánlani valami olyasmit, ami továbbra is az weboldaladon tartja őket. Jó megoldás lehet például az, ha a popupon olyan további termékeket mutatsz meg, amelyek relevánsak lehetnek azon az oldalon, ahonnan épp exitelni készül a látogató. Egy másik hasznos lehetőség, hogy a felugró ablakon felhívod a figyelmét egy aktuális promócióra, különleges ajánlatra.


Vezesd tovább!

A user megnézett néhány oldalt a felületeden, de úgy tűnik, hogy konverzió nélkül távozni akar? Ebben az esetben a felugró ablak segítségével navigáld a weboldalad egy olyan népszerű részére, amely majd relevánsan vissza tudja csatornázni a látogatót – további intelligens popupokkal vezetve.


Látogató a termékoldalon

Amennyiben egy termékoldalon jár a user, és onnan akar kilépni, akkor javasolt valamilyen kedvezményt mutatni neki a felugró ablakon. Az is beválhat, ha egy, az adott termékhez hasonló, ám olcsóbb árucikket/árucikkeket jelenítesz meg az exit popupon.


Kosárelhagyóknak

Amennyiben a checkout folyamat során készül elhagyni az oldaladat a felhasználó, ott már valóban érdemes számára egyértelműen jobb ajánlatot megmutatni. A popup szövegében feltűnően, nagy betűkkel hívd fel a figyelmét arra, hogy ha most befejezi a vásárlását, akkor adott százaléknyi kedvezményben részesül.

Felmerülhet a kérdés: megéri-e felajánlani a kosárt elhagyni készülő vásárlónak a kedvezményt?

Ha a vásárló már egy checkout folyamatban akar kiszállni, akkor még két lehetőséged van a fent említetten kívül. Vagy hirdetésben kell utánanyúlnod, vagy pedig hagyod elveszni… Az utóbbit természetesen senki nem szeretné. Az előbbi esetben – azaz ha hirdetéssel nyúlsz utána – sem garantált a vásárlás befejezése, főleg úgy, hogy nem kap kedvezményt a kosárelhagyó. Ráadásul pluszban még költened kellett a hirdetésre is. Azaz többszörösen hátrányba kerülsz ahhoz képest, mintha már akkor ajánlanál a számára némi kedvezményt, amikor még ott tartózkodik az oldalon.

Miért a ConvKit?

A ConvKittel gyorsan, egyszerűen és hatékonyan állíthatsz be eredményes, vásárlásösztönző üzeneteket. Ismerd meg a ConvKit funkcióit, és valósítsd meg minden konverziós célodat!

Próbáld ki most 30 napig ingyen!