eladásnövelés

Milyen módszerekkel növelheted az eladásaidat, ha az árcsökkentés nem játszik?

Természetesen a jól átgondolt árstratégiának időnként a csökkentés is a része, de vannak olyan helyzetek, amikor ez egyszerűen nem lehetséges. Ráadásul az árcsökkentésnek negatív hatásai is ismertek. Milyen módszerek állnak a rendelkezésedre az eladásaid növeléséhez? Hoztunk néhány ötletet.

Az ár helyett helyezd a hasznot a fókuszba!

Az esetek döntő többségében az árak csökkentése helyett a bevétel és a haszon növelése a helyes irány, ennek pedig több módja és stratégiája ismert.

Vevők számának növelése

Ennek a stratégiának a lényege, hogy minél több embert terelsz be az áruházadba, akik változatlan kosárérték mellett összességében több pénzt hagynak majd nálad. A forgalom növekedésével arányosan a bevételed is nőni fog. A látogatószám növeléséhez az online marketing a kulcs, illetve a “webergonómia” (ugyanis ha több vásárló jön, általában leugrik a konverzió, hiszen nagyobb lesz a kevésbé releváns látogatók aránya). Mindemellett a webáruházad megfelelő SEO beállítása is fontos tényező.

Kosárérték növelése

Ebben az esetben az a cél, hogy a látogatók a vásárlás során többet költsenek. A kosárérték növelésére számtalan hatékony módszer létezik – és a ConvKit funkcióinak segítségével mindegyiket könnyedén meg is valósíthatod!

A legelterjedtebb metódusok:

  • Csomagajánlat
  • Cross-sell (keresztértékesítés)
  • Upsell (felülértékesítés)
  • Ingyenes kiszállítás adott kosárérték felett
  • Hűségprogramok, törzsvásárlói pontgyűjtés

Ide kattintva részletesebben is megismerheted ezeket a módszereket!

Ügyfelenkénti tranzakciók gyakoriságának növelése

Ebben az esetben nem arra biztatod a látogatót, hogy egyszerre többet vásároljon tőled, hanem arra, hogy gyakrabban térjen be hozzád vásárolni. Aki eddig havonta jött, jöjjön hetente és vásároljon mindig ugyanannyit, így négyszeres bevételt szerzel. Minél gyakrabban jön, annál többet keresel. Ehhez fontos, hogy fenntartsd a vevőid érdeklődését: fordíts kiemelt figyelmet a hírlevél kampányokra, a social media felületeid kezelésére.

Konverziónövelő megoldások

A konverzió akár 1%-os pozitív változása az esetek többségében arányában nagyobb bevételváltozást idéz elő, mint az ugyanekkora mértékű elérésváltozás. Ezért mindenképpen érdemes megvizsgálni, hogy milyen lehetőségeid vannak a jobb konverzió elérésére.

A ConvKit intelligens popupjaival minden konverziós célodat megvalósíthatod. A termékajánlóktól kezdve a játékos felugró ablakokon át a visszaszámláló popupokig számos funkció áll a rendelkezésedre, hogy igazán eredményes konverziónövelő kampányokat alkothass meg!

Természetesen a fent említett stratégiák kombinációja is alkalmazható, ez idő és kapacitás kérdése.

És az áremelés?

A mai világában a jelenlegi gazdasági helyzet miatt kiemelten fontos szerepet kap az áremelés kérdésköre. De egyáltalán nem könnyű eldönteni, hogy mennyivel emelj, mi lehet most a megfelelő árstratégia... Ebben nyújt óriási segítséget a PriceKit árazás- és döntéstámogató rendszere, amit ráadásul könnyedén összekapcsolhatsz a ConvKit konverzióoptimalizáló eszközzel: a PriceKitről érkező árinformációkat, áranalitikákat át lehet irányítani és meg lehet jeleníteni a ConvKit widgetbeállításokban.

 

Ismerd meg a ConvKit konverziónövelő funkcióit, próbáld ki 30 napig ingyen!