vv

Last minute tippek e-kereskedőknek a Black Friday és a főszezon idejére

Habár a Black Friday-re és a főszezonra már jóval korábban „illik” felkészülni, akkor sincs minden veszve, ha az idei tervezgetéssel kicsit megcsúsztál. Hoztunk néhány ötletet, amivel felturbózhatod ennek az időszaknak a konverzióját.

Változatos ajánlatok a visszatérő látogatóknak

Manapság már – szerencsére – a Black Friday nem csak egy napot jelent, péntek előtt és után is van lehetőséged megnyerni magadnak a usereket. 

A webáruházad látogatóit arra késztetheted, hogy újra és újra visszatérjenek hozzád, ha időről időre különféle ajánlatokat és termékcsomagokat tervezel nekik. Vagyis úgy kell felépítened a kommunikációt, hogy egyértelművé váljon számukra: ebben az időszakban minden nap van okuk felkeresni a webshopodat!

Mindebben nagy segítséget nyújthatnak az intelligens popupok, különösen a visszaszámlálóval ellátott felugró ablakok, amelyek segítenek megteremteni a sürgősség érzetét.

Hírlevél-feliratkoztatás leadmágnesekkel

Ez az időszak tökéletesen alkalmas arra, hogy növeld a hírlevél-feliratkozóid számát. Akiket most feliratkoztatsz, azokat karácsony előtt, illetve a szezon végén újra bevonzhatod webshopodba a nekik szóló különleges ajánlatokkal.

Kézenfekvő megoldás, ha a feliratkozásért cserébe adott százaléknyi kedvezményt biztosító kupont kap a felhasználó. De számos más hatékony módszer is létezik, érdemes kísérletezni a leadmágnesekkel. Ilyenek például az ingyenes útmutató egy-egy népszerű terméked használatához, az ebook, a webinárodon való ingyenes részvétel, a termékminta vagy egy rövid időn át tartó ingyenes próbaidőszak, hozzáférés egy hasznos, nem nyilvános videódhoz, egyedi Canva sablon, és így tovább – válaszd azt, ami a te szolgálatásaidhoz, termékeidhez a leginkább kapcsolódik.

Mindig tartsd szem előtt: a jó leadmágnes releváns a felhasználó számára, értéket képvisel, és támogatja az üzleti céljaidat. 

Hangold a főszezonra közösségi média felületeidet!

… már ha eddig még nem tetted meg. A social mediát soha szabad figyelmen kívül hagyni, mert óriási szerepet játszik abban, hogy a főszezonban látogatókat irányítson a webshopodba.

  • Alapvető fontosságú, hogy csatornáidat felkészítsd arra, hogy eredményesen népszerűsíthesd rajtuk a különleges ajánlataidat. De az organikus és hirdetett tartalmak megtervezése és ütemezése mellett kapjon kiemelt figyelmet az is, hogy miként fogsz a lehető leggyorsabban reagálni a termékkel, fizetéssel vagy szállítással kapcsolatos kapcsolatos üzenetekre, kommentekre. Ne feledd: a megfelelő interakcióval, a gördülékeny ügyfélszolgálati működéssel elnyerheted a potenciális vásárlók figyelmét és bizalmát.  

  • Frissítsd profilképeid, borítóképeid és a vásárlási linkeket is, hogy kiemeld a Black Friday promóciókat, majd pedig az ünnepi ajánlatokat.

  • A mézesmadzag elhúzása, vagyis a közelgő kedvezményekről való kommunikáció természetesen jó módszer arra, hogy felkeltsd a figyelmet. A siker kulcsa azonban a mértékletesség: ne csak és kizárólag az akcióiddal bombázd az embereket! Ilyenkor se maradjanak el az edukációs posztok, a szavazós, „közvélemény kutatásos” interaktív bejegyzések stb. Az utóbbi azért is nagyon hasznos, mert a visszajelzések alapján következtetést vonhatsz le azzal kapcsolatban is, hogy nagy valószínűséggel mi fog a legjobban működni a csúcsidőszakban.

Tanácsok a Black Friday-kampányokhoz

  • Amit a Black Friday alatt a Google hirdetéseknél érdemes használni, azok a site linkek, és/vagy a “promóciók” bővítmény. Emellett a dinamikus remarketing kampányokat ajánlott ilyenkor nagyobb költségkerettel futtatni. Viszont a Black Friday-ra nem érdemes search hirdetéseket indítani, mert nagyon nagy a konkurencia, nagyon magas a keresési volumen, és nagyon drága lenne a CPC.

  • A közösségi médiában indított hirdetések ilyentájt eredményesebben működhetnek, hiszen a Black Friday az emberek többségénél jellemzően az impulzusvásárlásról szól (kivéve persze a tudatos vásárlókat).

Legyen szó akár a Black Friday-ről, akár az ünnepi időszakról, a ConvKit intelligens popupjai segítenek megvalósítani a konverziós céljaidat! Innovatív megoldásaival minden adott az igazán sikeres kampányok megalkotásához, valamint az eredmények hatékony követéséhez egyaránt.

KIPRÓBÁLOM 30 NAPIG INGYEN